Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co to je „PPR“?

Tato záhadná zkratka, znamená Přirozené Plánování Rodičovství. Název není optimálně výstižný, ale používá se v lékařském prostředí pro způsob regulace porodnosti bez použití antikoncepce.

Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje PPR takto:
Přirozené plánování rodičovství představuje způsob plánování rodičovství, s jehož pomocí může být o těhotenství usilováno, stejně jako je možné se těhotenství vyhnout, na základě přirozeným způsobem se vyskytujících ukazatelů a příznaků plodné a neplodné fáze v ženském menstruačním cyklu. Je-li používáno za účelem vyhnutí se početí, během plodné fáze nedochází k pohlavnímu styku.
PPR je tedy „plánování rodičovství“, které dostalo přívlastek „přirozené“, protože využívá přirozené tělesné příznaky plodnosti v ženském cyklu.

Zastáváme názor, že každý manželský pár má přistupovat k využívání své plodnosti odpovědně. Používání metod PPR má v tomto ohledu bezkonkurenční výhody. Pro seznámení s metodami PPR nabízíme poradnu.  Nejpodrobnějším školením PPR je:

„Kurz výchovy k rodičovství zaměřený na metody přirozeného plánování rodičovství“.

Odborně je kurz zajištěn lektorkou z PPŽD a CPR. Vyučujeme symptotermální metodu PPR, která vznikla na základě rozsáhlého výzkumu zadaného vládním programem Spolkové republiky Německo. Metodiku sestavil tým předních odborníků gynekologů, psychologů a pedagogů. Formulovali přehledná pravidla určování plodných a neplodných dnů a dosáhli vysoké spolehlivosti metody.